ČIŠTĚNÍ SKLADŮ - PROSTĚRADLA VE II. JAKOSTI -40%, PARTIOVÁ PROSTĚRADLA -60% ZDE

Jaké barvy jsou ideální do ložnice? Modrá vás uklidní, žlutá dobije

On:
Jaké barvy jsou ideální do ložnice? Modrá vás uklidní, žlutá dobije
Ložnice by měla být oázou klidu. Místem, kde z vás opadnou všechny starosti a kde načerpáte novou energii. Docílit toho můžete nejen správnou matrací a kvalitními lůžkovinami, ale také výběrem barev, kterými se obklopíte. Jaké barvy jsou ideální právě do ložnice?

Ložnice by měla být oázou klidu. Místem, kde z vás opadnou všechny starosti a kde načerpáte novou energii. Docílit toho můžete nejen správnou matrací a kvalitními lůžkovinami, ale také výběrem barev, kterými se obklopíte. Jaké barvy jsou ideální právě do ložnice?

Do ložnice se nejvíce hodí tlumené barvy, které uklidňují. Jemné odstíny modré, béžové, šedé či zelené jsou neutrální a dají se snadno oživit dekoracemi a různými doplňky. Příjemné jsou také pastelové odstíny meruňkové, růžové, levandulové či pistáciové. Do ložnice nepatří červená, černá nebo sytě oranžová, které mohou působit rušivým efektem.

Teplé vs. studené barvy

Vždycky se říkávalo, že pro klidný a ničím nerušený spánek je lepší do ložnice zvolit spíše studené barvy. Patří mezi ně například modrá, šedá, bílá či zelená. Teplé barvy, jako je žlutá, oranžová, hnědá nebo červená, mohou mít na mysl spíše stimulační účinek, ale letos se překvapivě objevují mezi nejvíce trendy barvami vhodnými i do ložnic. Předně tedy záleží na vašich osobních preferencích – někdo zkrátka vnímá teplé odstíny jako příjemnější a útulnější.


Není šedá jako šedá. Probouzejte se každé ráno v květovaném povlečení s příjemným šedým nádechem.

Modrá a zelená uklidňuje, žlutá vás dobije energií

Modrá je obecně velmi oblíbenou barvou pro výmalbu ložnice, jelikož navozuje pohodovou atmosféru oceánu či modrého nebe. Přednost dejte raději světle modré, tzv. baby blue, nebo modré s šedým podtónem. Křiklavá modrá by nemusela být po probuzení to pravé ořechové.

Zelená je obecně vnímaná jako pozitivní barva, která uklidňuje, což před usnutím rozhodně oceníte. Jestliže chcete mít každé ráno pocit, že vás probouzejí sluneční paprsky a pohlcuje veselá nálada, pak si ložnici vymalujte žlutou barvou, která vás spolehlivě dobije tou správnou energií.


Vzorované šedo-žluté povlečení vdechne život každé ložnici.

Trendy barvy do ložnice pro rok 2021

Stejně tak jako nábytek a interiérové doplňky i barvy podléhají trendům. Podle světových designérů bude letošní rok patřit světle modré, světle fialové, pudrově růžové a sytě žluté.

Barvy do ložnice podle feng-šuej

Barvy do ložnice můžete volit buď pocitově, podle trendů, anebo principů feng-šuej. Učení feng-šuej pracuje s energiemi a prostorem tak, aby jej co nejvíce harmonizovalo. Cílem feng-šuej je vyvažovat proudící energie a vytvořit klidné místo, kde se budete cítit dobře.

V ložnici toho dosáhnete kupříkladu správným rozmístěním nábytku – například postel by měla stát na severojižní ose a být přístupná z obou stran, ale také volbou vhodných barev. Správný tok energií podporují jemné odstíny béžové, šedé či modré. Zemité tóny hnědé, pískové či zelené zase mohou mít vliv na zdravou sexualitu a partnerský život.


Jaro se blíží. Vpusťte ho i k sobě domů třeba právě rozkvetlým povlečením.

Jakou zvolit barvu povlečení?

Ložnice vymalovaná do neutrálních tónů má kromě harmonizačních účinků i další obrovskou výhodu – umožní vám být kreativnější, co se doplňků nebo třeba barvy povlečení týče. Neutrálně laděnou ložnici můžete snadno oživit povlečením se zajímavým, avšak nadčasovým vzorem. Pokud upřednostňujete trendy pastelové odstíny, zaručeně vás osloví naše luxusní damaškové povlečení ve světle modré, fialkové či růžové.

Přečtěte si dále článek o alergii na roztoče nebo ložnici podle feng-šuej.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec