Zatočte s roztoči. Vyzkoušejte antialergenní přikrývky a polštáře

Zatočte s roztoči. Vyzkoušejte antialergenní přikrývky a polštáře

Spousta alergiků bohužel trpí nejen alergií na pyl, ale také alergií na roztoče. Tito drobní živočichové se vyskytují téměř v každé domácnosti, přičemž nejlépe se jim daří v peřinách, polštářích nebo třeba v kobercích. Jak se jich zbavit? Začněte pořízením hypoalergenních lůžkovin.

Alergie na roztoče – příznaky a příčiny

Alergie na roztoče se nejčastěji projevuje kýcháním, smrkáním či zarudnutím očí. Při těžším průběhu pak může způsobovat také ekzém či zánět spojivek. To, zda se ve vašem případě opravdu jedná o alergii na roztoče, by měl vždy potvrdit, příp. vyvrátit lékař, který s vámi nejprve probere anamnézu obtíží a provede alergologické vyšetření.

Jak na roztoče vyzrát? Odstraňte jejich teritorium

Stejně tak vám lékař v případě potřeby doporučí vhodné léky a navrhne nezbytná opatření pro zmírnění příznaků. Tím zásadním krokem je v každém případě odstranění alergenu. Roztoči mají rádi teplo a vlhko a živí se šupinkami lidské kůže. Pro člověka sice nejsou nijak nebezpeční, nicméně jejich přítomnost v postelích může alergikům značně znepříjemnit život. Nejčastějším útočištěm roztočů jsou tedy matrace, peřiny a další lůžkoviny, vyskytovat se ale mohou také v plyšových hračkách nebo čalouněných sedačkách

Jako alergikům vám tedy mimo jiné může pomoci zbavit domácnost koberců, závěsů a dalších textilií, bez nichž se obejdete. Stejně tak vám od alergie pravděpodobně výrazně uleví, když klasické lůžkoviny vyměníte za ty hypoalergenní.

Lůžkoviny pro alergiky

Skvělou volbou jsou  přikrývkypolštáře s náplní z dutého vlákna, které má dobré termoizolační vlastnosti a na rozdíl od přikrývek z klasického peří nevytváří příznivé podmínky pro množení roztočů. Navíc je lehké, nadýchané a prodyšné

 1. Antialergenní polštáře
  Při výběru polštáře hraje roli vaše spánková poloha, případné zdravotní problémy a v neposlední řadě také vaše osobní preference. Někteří upřednostňují polštáře s paměťovou pěnou, jiní zase uvítají, pokud si množství náplně v polštáři mohou redukovat dle potřeby. A právě touto možností disponují i  hypoalergenní polštáře z naší nabídky. 

  luxusni-polstar-elegance-se-zdrhovadlem.png

  Luxusní polštář Elegance se zdrhovadlem | Zdeněk Staněk (zdenekstanek.cz)

  Jasným favoritem se proto stává hypoalergenní polštář s kuličkovou náplní, kterou si díky zipovému uzávěru můžete kdykoliv ubrat či přidat. Výhodou je i to, že nemusíte prát celý polštář, ale pouze textilní vak, v němž je uschovaná náplň. Polštář si tak zachová svůj tvar a déle vám vydrží.

 2. Antialergenní přikrývky

  Na léto i zimu

  Nechce se vám měnit přikrývku během roku měnit v závislosti na ročním období? Pak si snadno oblíbíte celoroční prošívanou přikrývku s antibakteriálními vlastnostmi.

  Oproti klasickým peřinám je vyrobena inovativní technologií postupného prošívání každé vrstvy zvlášť. Díky tomu je přikrývka příjemně měkká a nadýchaná. Německý certifikát Öko-Tex Standard 100 vám zaručí, že spíte v jedné z nejkvalitnějších přikrývek na evropském trhu.

  Přikrývka pro parné letní dny

  O to, aby vám za horkých letních nocí nebylo během spánku příliš velké teplo, se postará ultra lehká přikrývka, která je obšitá luxusní paspulí.

  letni-ultra-lehka-prikryvka-summer-1000g-135x200cm.png

  Letní ultra lehká přikrývka Summer (1000 g) 135 × 200 cm | Zdeněk Staněk (zdenekstanek.cz)

  Prémiovější variantou je pak odlehčená prošívaná přikrývka, která vám během spánku pomůže regulovat teplotu těla.

  Tipy pro alergiky na závěr:
  • Povlečení měňte a perte 2× až 3× měsíčně na 60 °C.
  • V ložnici pravidelně větrejte – alespoň 3× denně na 10 minut.
  • Pokud máte možnost, vyvětrejte ráno lůžkoviny na čerstvém vzduchu.
  • V ideálním případě zbavte domácnost všech koberců, rohožek či textilních přehozů.
  • V ložnici (ale i v dalších místnostech) udržujte optimální teplotu kolem 19 °C.
  • Polštáře a přikrývky perte alespoň 2× ročně – hypoalergenní lůžkoviny s náplní z dutého vlákna můžete bez obav prát v pračce na 60 °C.