Jak prát ručníky a osušky, aby byly měkké jako z hotelu

Jak prát ručníky a osušky, aby byly měkké jako z hotelu

K tomu, aby bylo osušování těla po koupeli co nejpříjemnější, vám postačí dodržet 2 základní kroky. Za prvé: pořídit si hebký a savý ručník a za druhé: umět ho správně vyprat. Budete-li následovat několik jednoduchých zásad, ručníky vám déle vydrží, nebudou zapáchat a navíc budou měkké jako ty hotelové. Jaké zásady to jsou?

Pořizujeme kvalitní ručník

Při výběru ručníku či osušky věnujte pozornost zejména materiálu. Ideálně sáhněte po ručnících ze 100% bavlny, která dobře absorbuje vodu a ve froté provedení je navíc velmi příjemná na dotek. Froté ručníky jsou oblíbené právě pro svou přirozenou měkkost a vysokou savost. Optimální gramáž u klasických ručníků a osušek je více než 400 g/m2. Ručníky před prvním použitím vyperte minimálně dvakrát, abyste materiál zbavili zbytků chemických látek a změkčovadel.

Jak správně prát ručníky

Ručníky perte ideálně při teplotě 40–60 °C a nejlépe roztříděné podle barev, aby se vám například bílé ručníky neobarvily. Na tom, zda použijete prací prášek či gel, až tak nesejde, nicméně prací gel se lépe rozpouští. Při praní ručníků a osušek vynechte aviváž, jinak ručníky ztratí na hebkosti a savosti. Jakmile pračka dopere, ručníky vyklepejte a ihned je dejte usušit, jinak mohou nepříjemně zapáchat, stejně jako jiné prádlo, které leží déle vyprané v pračce.

Ručníky 

Praní ručníků dle materiálu

Teplota, při které byste měli ručníky prát, závisí především na jejich materiálu, proto se vždy raději řiďte pokyny na etiketě.

Jak prát froté ručníky

Froté ručníky můžete bez obav prát na zmiňovaných 60 °C

Ručníky

Jak prát bambusové ručníky

Bambusové ručníky by se takto vysokou teplotou mohly zničit a bohatě jim postačí 40 °C, nižší teplotu potřebují i v sušičce. Vynechání aviváže je v tomto případě obzvláště důležité, jelikož bambusová vlákna jsou extra jemná a aviváž by je mohla nenávratně poškodit.

Sušení ručníků

Jestliže sníte o extrémně nadýchaných a měkkých ručnících a vlastníte sušičku, pak máte vyhráno. Mezi praním a sušením stačí ručníky lehce protřepat. Do sušičky vložte maximálně 5 ručníků – dostatečný prostor přispívá k tomu, aby ručníky získaly potřebnou hebkost. 

Ručníkům prospěje i sušení venku, avšak nevystavujte je přímému slunci, které by mohlo vlákna ručníku poškodit. Ani sušení přímo na radiátoru není pro ručníky ideální – ručníky pak ztvrdnou a po hebkosti nebude ani památky. 

Žehlení ručníků

A nakonec – žehlit ručníky, či nežehlit? Ručníky doporučujeme spíše nežehlit. Žehlením se vlákna zbytečně oslabují a ručníky tak časem mohou ztratit na savosti. 

Ručníky české kvality

Stále hledáte kvalitní ručníky, které by vás příjemně překvapily svou hebkostí a savostí? Prohlédněte si naši pestrou nabídku oblíbených froté ručníkůdětských ručníků i hotelových ručníků, které pro vás vyrábíme již více než 20 let.