Jak zařídit dětský pokoj

On:
Jak zařídit dětský pokoj

Přemýšlíte, jak zařídit dětský pokoj a udržet v něm soulad, harmonii a pořádek? Vneste řád do dětského pokoje i když máte více dětí.

Znají to asi všechny rodiče. Nekonečný počet hraček od tetiček, babiček i kamarádů neustále přibývají. Děti si s nimi většinou hrají jen zřídka, ale když vstoupíte do dětského pokoje, je to tam jako po výbuchu. Lavina množství hraček se na vás valí z každého koutu. Proto při zařizování dětského pokoje využijte naše užitečné rady.

Každá věc musí mít své místo

Každá věc musí mít své místo

Děti by se měly učit už od malička, že každá hračka i školní pomůcka má své místo. Pořiďte jim barevné úložné boxy a krabice, kam budou rádi své hračky i pomůcky uklízet. Starým bedýnkám vdechněte nový život. Nevyužité dřevěné bedýnky na ovoce, které natřete, mohou získat nové využití právě v dětském pokoji.

Využijte prostor pod postelí

Využijte prostor pod postelí

Pokud máte pod postelí dostatek místa, zkuste jej využít pro umístění úložných boxů na kolečkách. Děti si je sami snadno vysunou. Čím větší budou úložné boxy, tím více hraček a pomůcek nakonec pojmou. V prostoru děti ocení i sedací vaky.

Úložný prostor v dětském pokoji

Úložný prostor

Do vestavěných skříní se všechno vejde. Navíc dveře vždy zavřete a prostor vypadá uklizeně. Perfektní jsou i komody se zásuvkami, kde jsou věci pěkně přehledné. Praktické jsou i kontejnery na kolečkách. Vhodné jsou i poličky. Ale lepší jsou ty uzavřené, kam není neustále vidět. Prostor je pak mnohem upravenější.

Závěsné kapsáře v dětském pokoji

Závěsné kapsáře

Zavěšením pěkného a dostatečně velkého kapsáře na stěnu, nebo ze stropu, získáte další úložný prostor, kam si mohou děti schovat třeba plyšové hračky. Jde o perfektní úložný prostor, který lze vyprat a udržet v čistotě. Na zdi mohou být různé nástěnky nebo kreslicí tabule.

Patrové, výsuvné a sklápěcí postele v dětském pokoji

Patrové, výsuvné a sklápěcí postele

Pokud chcete využít každý centimetr v místnosti, protože máte více dětí, vhodné jsou patrové postele, které uspoří prostor. Pod patrovou postelí může vzniknout i vhodně osvětlený pracovní koutek na učení. Variantou jsou i postele s vysouvacími lůžky ve spodní části postele nebo sklápěcí postele, které zavřete do skříně. Během dne budou mít více místa na hraní. Doplňte i kvalitní lůžkoviny, především kvalitní polštář a přikrývku a dětské povlečení, které si vaše dítě zamiluje. Co se týče výběru vhodného materiálu, nejvhodnější pro děti je 100% bavlněné povlečení. Bavlna je přírodní materiál, který je prodyšný, savý a vhodný i pro alergiky. Díky těmto vlastnostem je povlečení ze 100% bavlny vhodné pro dětskou pokožku a přispívá k prevenci alergií a podráždění.

Jak zvolit barvy pro dětský pokoj

Jaké zvolit barvy

Vizuální stránka dětských lůžkovin také hraje velmi důležitou roli. Barevné motivy a jiné dětské vzory rozhodně dodají dětskému pokoji styl a podnítí tím dětskou fantazii. Vždy je důležité i vybírat kvalitní potisk, barvy byly odolné při častém praní a povlečení tak zůstávalo stálobarevné. Pokud obývají dětský pokoj sourozenci stejného pohlaví, můžete zvolit modrou nebo růžovou. Prostor pro dívku a chlapce oddělte barevnými doplňky v barvách, které se každému z nich nejvíc líbí. Postele ozdobte dětským povlečením a polštářky se zvířátky či filmovými hrdiny. Na podlahu dejte příjemný koberec a na strop dětský lustr, který dodá dostatek světla.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec