ČIŠTĚNÍ SKLADŮ - PROSTĚRADLA VE II. JAKOSTI -40%, PARTIOVÁ PROSTĚRADLA -60% ZDE

Top interiérové trendy roku 2022: Japandi, příroda a cottagecore

On:
Top interiérové trendy roku 2022: Japandi, příroda a cottagecore

Prostředí, kterým se obklopujeme, je po pandemii důležitější než kdy dříve. Ať už tedy plánujete nové bydlení, nebo chcete oživit svůj současný domov, čtěte dále. Připravili jsme si pro vás výčet nejzajímavějších trendů, které budou vládnout interiérům v roce 2022.

Inspirováno přírodou

Teplé zemité barvy, organické materiály a udržitelnost. Tak by se dal ve zkratce shrnout směr, jímž se svět interiérového designu ubírá. Vše se točí kolem přírody, která svou stopu zanechává ve využívaných materiálech, tvarech, barvách, ale i v uspořádání interiéru.


Šedé povlečení poseté větvičkami jako jemný dotek přírody ve vaší ložnici.

Mizí hranice mezi životem uvnitř a venku, interiéry jsou vzdušnější a propojení s okolím domu se prohlubuje. Jinak neutrální barevná paleta je okořeněná tmavě modrou, smaragdově zelenou a odstínem zvaným terakota, který se hojně objevuje v mexické či marocké architektuře.

Japandi styl

Připadá vám minimalismus v interiérech příliš chladný a neosobní, avšak extravagantní styly vás také příliš neoslovují? Představujeme vám japandi styl, který kombinuje to nejlepší ze Skandinávie a Japonska. Skandinávie tíhne spíše k čistým a jednoduchým liniím, vzdušnosti a neutrálním barvám.

Japonské interiéry jsou zase proslulé rustikálním minimalismem, v němž převládá dřevo, kůže a spousta zeleně. Spojením těchto dvou stylů vzniká harmonická kombinace, která je potěšením pro oko i duši.

Tip: V japandi interiéru kombinujte maximálně 3 druhy barev. Vybírejte přírodní materiály, jako je dřevo, ratan, bambus, mořská tráva, ale i beton. Interiér by měl být příjemný a hlavně funkční.

Vzdušnost

V roce 2022 budou v kurzu vzdušné interiéry. Takové, v nichž se můžete zhluboka nadechnout, ve kterých vás nerozptylují zbytečnosti a veškeré vybavení má své logické místo.

Tmavé kuchyně

Říká se, že kuchyně je srdcem domova. Sterilní bílé kuchyně toto tvrzení moc nepodporují. To je ostatně možná jedním z důvodů, proč moderní kuchyně získávají barevný kabátek a jsou celkově hravější. To, zdali lahvově zelená nebo černá kuchyním sluší, posuďte sami.

Cottagecore styl

Představte si, že se ráno vzbudíte v útulné chalupě obklopení dřevem, a zatímco venku švitoří ptáčci, vy snídáte domácí chléb s marmeládou servírovaný na květinovém ubruse. Hezká idylka, že? Různé styly ve vás vyvolají různé pocity a přesně tohle ve vás vzbudí cottagecore. Styl, jenž oslavuje návrat k tradicím a pomalejšímu způsobu života. Skrývá se v něm jakási venkovská romantika, kterou umocňuje dřevěný nábytek s patinou, pastelové odstíny barev a květinové motivy. V cottagecore se objevuje spousta rustikálních prvků, jako třeba již zmiňovaná patina či vintage kousky, a především atmosféra venkovských stavení a chalup.


Bavlněné povlečení zdobené fialovými růžemi perfektně podtrhne vaši cottagecore ložnici.

Maximalismus

Protipólem minimalismu je maximalismus. Ten sice není pro každého, avšak jeho popularita v poslední době výrazně stoupá. Razí heslo „více je více“, což se v interiérech propisuje nejen do množství dekorací, ale i do vzorů, barev a materiálů. Najdete v nich výrazné barvy, geometrické vzory, pozoruhodné umělecké kousky i předměty, u nichž občas zpochybňujete jejich funkci. Zkrátka – maximalistický interiér na vás křičí, že je výjimečný a osobitý, aniž by se o to musel jakkoliv snažit.

Tags: interiér
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec