Top interiérové trendy roku 2022: Japandi, příroda a cottagecore

Top interiérové trendy roku 2022: Japandi, příroda a cottagecore

Inspirováno přírodou

Teplé zemité barvy, organické materiály a udržitelnost. Tak by se dal ve zkratce shrnout směr, jímž se svět interiérového designu ubírá. Vše se točí kolem přírody, která svou stopu zanechává ve využívaných materiálech, tvarech, barvách, ale i v uspořádání interiéru. 


Šedé povlečení poseté větvičkami jako jemný dotek přírody ve vaší ložnici.

Mizí hranice mezi životem uvnitř a venku, interiéry jsou vzdušnější a propojení s okolím domu se prohlubuje. Jinak neutrální barevná paleta je okořeněná tmavě modrou, smaragdově zelenou a odstínem zvaným terakota, který se hojně objevuje v mexické či marocké architektuře. 

Japandi styl

Připadá vám minimalismus v interiérech příliš chladný a neosobní, avšak extravagantní styly vás také příliš neoslovují? Představujeme vám japandi styl, který kombinuje to nejlepší ze Skandinávie a Japonska. Skandinávie tíhne spíše k čistým a jednoduchým liniím, vzdušnosti a neutrálním barvám. 

Japonské interiéry jsou zase proslulé rustikálním minimalismem, v němž převládá dřevo, kůže a spousta zeleně. Spojením těchto dvou stylů vzniká harmonická kombinace, která je potěšením pro oko i duši.

Tip: V japandi interiéru kombinujte maximálně 3 druhy barev. Vybírejte přírodní materiály, jako je dřevo, ratan, bambus, mořská tráva, ale i beton. Interiér by měl být příjemný a hlavně funkční. 

Vzdušnost

V roce 2022 budou v kurzu vzdušné interiéry. Takové, v nichž se můžete zhluboka nadechnout, ve kterých vás nerozptylují zbytečnosti a veškeré vybavení má své logické místo. 

Tmavé kuchyně

Říká se, že kuchyně je srdcem domova. Sterilní bílé kuchyně toto tvrzení moc nepodporují. To je ostatně možná jedním z důvodů, proč moderní kuchyně získávají barevný kabátek a jsou celkově hravější. To, zdali lahvově zelená nebo černá kuchyním sluší, posuďte sami. 

Cottagecore styl

Představte si, že se ráno vzbudíte v útulné chalupě obklopení dřevem, a zatímco venku švitoří ptáčci, vy snídáte domácí chléb s marmeládou servírovaný na květinovém ubruse. Hezká idylka, že? Různé styly ve vás vyvolají různé pocity a přesně tohle ve vás vzbudí cottagecore. Styl, jenž oslavuje návrat k tradicím a pomalejšímu způsobu života. Skrývá se v něm jakási venkovská romantika, kterou umocňuje dřevěný nábytek s patinou, pastelové odstíny barev a květinové motivy. V cottagecore se objevuje spousta rustikálních prvků, jako třeba již zmiňovaná patina či vintage kousky, a především atmosféra venkovských stavení a chalup. 


Bavlněné povlečení zdobené fialovými růžemi perfektně podtrhne vaši cottagecore ložnici.

Maximalismus

Protipólem minimalismu je maximalismus. Ten sice není pro každého, avšak jeho popularita v poslední době výrazně stoupá. Razí heslo „více je více“, což se v interiérech propisuje nejen do množství dekorací, ale i do vzorů, barev a materiálů. Najdete v nich výrazné barvy, geometrické vzory, pozoruhodné umělecké kousky i předměty, u nichž občas zpochybňujete jejich funkci. Zkrátka – maximalistický interiér na vás křičí, že je výjimečný a osobitý, aniž by se o to musel jakkoliv snažit.


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY