TENTO TÝDEN SLEVA 10% NA CELÝ NÁKUP*
Slevový kód: VIKEND10
*neplatí na zlevněné zboží

Správné praní přikrývek, polštářů a matracových chráničů

On:
Správné praní přikrývek, polštářů a matracových chráničů

Správné praní přikrývek, polštářů a matracových chráničů je důležité nejen pro udržení čistoty, ale také pro prodloužení jejich životnosti. Každý materiál se může lišit a vyžadovat jinou péči, proto je důležité před praním zkontrolovat štítek s pokyny pro údržbu a postupovat podle nich. V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak správně prát přikrývky, polštáře a matracové chrániče.

Praní přikrývek

Přikrývky mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je bavlna, flanel, mikrovlákno, polyester, kašmír atd. Každý materiál se může chovat jinak během praní, takže je důležité zkontrolovat štítek s pokyny pro údržbu. Obecně platí, že přikrývky se mají prát odděleně od ostatního prádla, aby se minimalizovalo poškození vlákna.

Přikrývky z bavlny a flanelu lze prát v pračce v teplotě 40-60 stupňů Celsia, ideálně s použitím jemného pracího prostředku a bez použití aviváže. Aviváž může přikrývku snížit její měkkost. Přikrývky z mikrovlákna a polyesteru se mají prát v teplotě 30-40 stupňů Celsia a opět bez aviváže. Pokud máte přikrývku z kašmíru, je lepší ji nechat vyčistit v čistírně.

Před praním je také dobré zkontrolovat, zda jsou na přikrývce nějaké skvrny. Pokud ano, je dobré je nejprve předprat. Některé skvrny mohou být tvrdohlavé a bude potřeba je ošetřit speciálním odstraňovačem skvrn. Pokud máte přikrývku s náplní, jako je peří nebo vlákna, je dobré ji prát spolu s několika tenisovými míčky. Tenisové míčky rozdělí náplň přikrývky a zabraňují tvorbě hrudek.

Na každé stránce produktu najdete pokyny a doporučení k praní našich přikrývek. Naše přikrývky si zachovávají svůj tvar i po mnoha vypráních.

Správné praní přikrývek Zdeněk Staněk

Praní polštářů

Polštáře mohou být vyrobeny z podobných materiálů jako přikrývky, takže se doporučuje zkontrolovat štítek s pokyny pro údržbu. Obecně platí, že se polštáře mají prát na stejnou teplotu jako přikrývky z toho samého materiálu. Pokud máte polštáře s peřím, je důležité je prát v pračce s jemným pracím prostředkem a bez aviváže. Po praní je dobré polštáře důkladně vysušit na vzduchu. Pokud máte možnost, dejte je na slunci, aby se odstranila vlhkost a bakterie.

Před praním je také důležité zkontrolovat, zda jsou polštáře poškozené nebo roztrhané. Pokud jsou, je nejlepší je nechat opravit nebo nahradit novými. Pokud máte polštáře s potahy, je dobré je nejprve sundat a prát odděleně. Potahy se obvykle dají prát v pračce na stejnou teplotu jako bavlna.

Na každé stránce produktu najdete pokyny a doporučení k praní našich polštářů. Naše polštáře Comfort i při opakovaných pracích cyklech neztrácí svůj tvar a polštáře tak zůstávají měkké a nadýchané.

Správné praní polštářů Zdeněk Staněk

Praní matracových chráničů

Matracové chrániče jsou určeny k tomu, aby chránily matraci před skvrnami a bakteriemi. Stejně jako u přikrývek a polštářů je důležité zkontrolovat štítek s pokyny pro údržbu, protože se mohou lišit v závislosti na materiálu. Většina matracových chráničů se dá prát v pračce v teplotě 60 stupňů Celsia s jemným pracím prostředkem a bez aviváže.

Před praním je důležité zkontrolovat, zda jsou na matracovém chrániči nějaké skvrny. Pokud ano, je dobré je nejprve předprat nebo ošetřit speciálním odstraňovačem skvrn. Po praní je dobré matracový chránič důkladně vysušit na vzduchu, ideálně na slunci.

Materiály, ze kterých matracové chrániče vyrábíme, mají německý certifikát kvality Öeko-Tex Standard 100, který zaručuje, že neobsahuje žádné škodlivé látky a je zdravotně nezávadný.

Správné praní matracových chráničů Zdeněk Staněk

Závěr

Správné praní přikrývek, polštářů a matracových chráničů je důležité pro udržení jejich čistoty a prodloužení jejich životnosti. Před praním je důležité zkontrolovat štítek s pokyny pro údržbu a postupovat podle nich. Obecně platí, že přikrývky, polštáře a matracové chrániče se mají prát odděleně od ostatního prádla a bez použití aviváže. Při praní je také dobré zkontrolovat, zda jsou na výrobcích nějaké skvrny, a případně je předprat nebo ošetřit speciálním odstraňovačem skvrn.

Je důležité také dbát na to, aby byly všechny výrobky důkladně vysušeny na vzduchu po praní. Přikrývky, polštáře a matracové chrániče nesmí být skladovány mokré, protože by mohly zahnívat a vytvářet nežádoucí zápach. Pokud máte možnost, dejte je vyschnout na slunci, protože sluneční paprsky pomáhají odstraňovat bakterie a plísně.

Při praní je také důležité dbát na to, abyste nepřetěžovali pračku. Přikrývky a polštáře zabírají větší prostor v pračce a mohou být těžší, což může přetížit pračku a snížit její účinnost. Pokud máte větší přikrývky, můžete je rozdělit na menší kusy a prát postupně.

V neposlední řadě je důležité dbát na to, aby byly všechny výrobky uloženy správně po praní. Přikrývky, polštáře a matracové chrániče je dobré složit a uložit do skříně nebo na polici s dostatečným prostorem. Není dobré je skladovat v uzavřených plastových sáčcích nebo krabicích, protože by neměly dostatek vzduchu a mohly by zahnívat.

Správná údržba přikrývek, polštářů a matracových chráničů je důležitá pro udržení jejich čistoty, zdraví a prodloužení jejich životnosti. Pokud budete postupovat podle uvedených tipů, zajistíte si, že vaše výrobky zůstanou čisté, pohodlné a bezpečné pro vaše zdraví a pohodlí.

Správné praní přikrývek, polštářů a matracových chráničů

Pokud si nejste jistí, zda potřebujete svůj polštář vyměnit, přečtete si 6 znaků, že potřebujete nový polštář.

Tags: průvodce
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec