ČIŠTĚNÍ SKLADŮ - PROSTĚRADLA VE II. JAKOSTI -40%, PARTIOVÁ PROSTĚRADLA -60% ZDE

Sváteční atmosféra v ložnici: Dolaďte ji vánočním povlečením

On:
Sváteční atmosféra v ložnici: Dolaďte ji vánočním povlečením

Obývací pokoj se znovu pyšní vánočním stromečkem, z kuchyně se line vůně cukroví, ale co vaše ložnice? I ta si zaslouží špetku vánoční atmosféry. Máme pro vás několik tipů, jak si své místo pro odpočinek vyzdobit a vnést do něj ducha Vánoc – jednoduše, elegantně a přitom stylově.

Obývací pokoj se znovu pyšní vánočním stromečkem, z kuchyně se line vůně cukroví, ale co vaše ložnice? I ta si zaslouží špetku vánoční atmosféry. Máme pro vás několik tipů, jak si své místo pro odpočinek vyzdobit a vnést do něj ducha Vánoc – jednoduše, elegantně a přitom stylově.

1. Čisto v ložnici, čisto v duši

Předvánoční úklid je pro mnohé hospodyňky strašákem – často odsouvaným a zároveň přeceňovaným. Konec roku s sebou totiž nese jakési nepsané pravidlo, že na Štědrý den musí být naše domácnost jako ze škatulky, i kdybychom se měli zběsilým úklidem uhnat ještě 23. prosince o půlnoci. Ve skutečnosti však Ježíšek neumytá okna neřeší a návštěvy jakbysmet.

Pokud i vás úklid stresuje, pečlivě si ho rozplánujte a zaměřte se opravdu jen na to nejnutnější. Ložnice je sice skrytá před zraky návštěv, ovšem i té byste měli dopřát hlubší úklid. Přece jenom, kde jinde si po náročném maratonu po příbuzenstvu lépe odpočinout než právě v čisté a útulné ložnici? Nezapomeňte během adventu vyprat peřiny a polštáře a vysmýčit také prostory pod postelí a veškerá hůře dostupná místa.

2. Převlékněte svou postel do svátečního

Čisté a voňavé povlečení je během Vánoce nutným minimem, vánoční povlečení pak hezkým doplňkem, jímž své posteli snadno dodáte ten správný vánoční šmrnc. V dnešní době lze vybírat z nepřeberného množství vánočních motivů od elegantních až po přehnaně kýčovité. Vzhledem k tomu, že ložnice má sloužit jako místo pro relaxaci, je lepší dát přednost spíše jemným barvám a decentním vzorům. Tím si navíc pojistíte, že se vám motiv povlečení neokouká ani za pár let.

Nádherně vypadá třeba šedo-bílé povlečení s motivem sobů nebo malých stromečků. Pokud přece jen holdujete tradiční kombinaci červené a zelené, která k Vánocům tak nějak patří, vsaďte na zářivé povlečení s veselým vánočním motivem.

3. Když dekorace, tak hlavně v přírodním duchu

Ložnici ušetřete nevkusných vánočních figurek a pompézních dekorací a pamatujte, že v jednoduchosti je krása. Svůj noční stolek můžete zkrášlit vánoční svíčkou ze sójového vosku a vázou s umělým eukalyptem, případně zlatými či stříbrnými větvičkami. Parapety nechte prázdné, a když už, tak vyzdobte spíše okno - oblíbené a přitom vkusné jsou například bílé svíticí vánoční hvězdy. Vyhrát si můžete i s garnýžemi, třeba právě tím, že do nich zavěsíte skleněné koule.

4. Budiž světlo

Světelné LED řetězy bezesporu patří mezi nejpopulárnější vánoční výzdobu, která udělá z každého okna hotový skvost. Pořiďte si jedny i do ložnice – uvidíte, že ji pěkně zútulní. Vaše ložnice by rozhodně neměla připomínat blikající casino, proto se držte spíše klasické bílé či žluté barvy žárovek. Můžete je omotat také kolem čela postele a nechat je rozsvícené třeba při čtení nebo povídání s partnerem. Mějte ale na paměti, že pro vydatný spánek je potřeba úplná tma.

5. Vůně Vánoc

Když se řeknou Vánoce, pravděpodobně si vybavíte vůni jehličí, perníčků, skořice, hřebíčku nebo pomeranče. Aby se vám lépe usínalo, zkuste do aromalampy či difuzéru zakomponovat uklidňující éterické oleje s vůní myrhy, máty či meduňky a okořenit ji například vanilkou či pomerančem. V ložnici to s vonnými oleji však nepřehánějte, k tomu, abyste ložnici příjemně provoněli, bohatě postačí pár kapek.

Přečtěte si také:

Tags: vánoce
Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec