Ložnice jako oáza klidu? Postačí i správné doplňky

Ložnice jako oáza klidu? Postačí i správné doplňky

Ložnice. Místo, kde se naše starosti rozpouštějí jako mračna po dešti a naše sny se alespoň na pár hodin stávají skutečností. Máte pocit, že vám vaše ložnice nedodává klid na duši a že jí zkrátka něco chybí? Zkrášlete ji těmi správnými dekoracemi, a budou se dít divy.

Když přijde na zařizování bydlení, ložnice bývá často přehlíženým místem. Vaše osobní místnost sice zůstává skrytá před zraky návštěv, avšak sami v ní trávíte téměř třetinu svého života. Právě z tohoto důvodu si ložnice zaslouží mnohem větší pozornost, než si možná myslíme. 

Nejde ani tak o design či nejnovější trendy bytového vybavení, ale spíše o celkovou atmosféru. Jak se cítíte, když po náročném pracovním dni otevřete dveře do své ložnice? Dýchne na vás harmonie a pocit bezpečí? Působí vaše místnost pro spánek nezabydleně nebo na něm panuje jeden velký chaos? To vše může ovlivnit vaše rozpoložení, náladu i schopnost klidně usnout. Není třeba, abyste teď hned přeorganizovali celou ložnici – výrazných změn totiž můžete docílit i správnými doplňky.

Dekorační polštářky

Začneme tím nejdůležitějším, a to postelí. O důležitosti kvalitní matrace a příjemného povlečení asi nemusíme dlouze vyprávět. Zkrátka a dobře – do vydatného a ničím nerušeného spánku je potřeba trochu investovat, vaše záda a vůbec celý organismus vám za to později poděkují. Třešinkou na dortu je pak zkrášlení postele pomocí dekoračních polštářků a bavlněných přehozů, které ji zútulní, takže do ní budete uléhat s ještě větší chutí. 


Vpusťte do své ložnice podzim a tyto sametové dekorační polštářky v okrové barvě zkuste zkombinovat třeba s bílými či béžovými. 

Tip: O jednoduchý návod na kombinování polštářků různých velikostí jsme se s vámi podělili v článku s hygge tipy.


Dekorační polštářky s velvetovým povlakem v bílé barvě

Objevte kouzlo vrstvení

Podzim zaklepal na dveře a naskýtá se tak ideální příležitost pro vrstvení, a to nejen oblečení, ale také textilií. Postel s mnoha polštářky a několika různými přehozy působí robustněji, útulněji a připomíná lože pro sultána. Kdo by do takové postele nechtěl uléhat? Základem je zvolit si barevnou paletu (například bílou, béžovou a okrovou či růžovou) a vybrané tóny dále kombinovat tak, aby byly z hlediska barev dominantní buď polštáře, či přehozy

Krásného efektu docílíte kupříkladu tím, že přes postel „ledabyle“ přehodíte pár přehozů v neutrálních odstínech béžové a bílé, ideálně s rozdílnou texturou, a přidáte jeden či dva polštáře ve výraznější barvě.

Zdroj: Pinterest.com

Ultra hebký kobereček

Chcete mít pocit, že do postele kráčíte po nadýchaném obláčku? Pořiďte si k ní měkký huňatý koberec s vysokým chlupem, a uvidíte, že i vstávat se vám bude s mnohem větší radostí. Velmi příjemná na dotek je například umělá ovčí kůže, avšak nic nezkazíte ani kobercem z kvalitního mikrovlákna.


Zdroj: Unsplash

Světélkování

Co když vám řekneme, že pro to, abyste svůj domov zútulnili světélky, nemusejí být zrovna Vánoce? Světélka v ložnici navodí romantickou atmosféru – můžete je omotat buď kolem čela postele, nebo je klasicky přichytit na okno.


Zdroj: Unsplash

Provoňte si ložnici

Aromaterapie je skvělým způsobem, jak naladit mysl na spánek, nebo naopak probudit smysly. K provonění ložnice esenciálními oleji můžete využít tradiční aromalampu, která funguje na principu odpařování vody díky hořícímu plamenu svíčky. Pro intenzivnější a zároveň „zdravější“ efekt je lepší si pořídit aromadifuzér. Při výběru olejů si pohlídejte, aby byly skutečně 100procentně přírodní. Poohlédněte se třeba po uklidňující levanduli, smyslném santalovém dřevě nebo po meduňce, která napomáhá při nespavosti a uvolňuje napětí.

Květiny přímo do ložnice

Ponuré ložnici s nijak zvlášť zajímavými prvky či dekoracemi snadno vdechnete život květinami. Zelené rostlinky jsou cenově dostupnou okrasou a ještě navíc hezky pročistí vzduch. Do ložnice jsou vhodné zejména pokojovky, které vytvářejí kyslík nejen ve dne, ale i v noci. Pomyslnou superstar mezi rostlinami perfektně čístícími ovzduší je bezesporu aloe vera. Účinný je také tchynin jazyk, zelenec nebo břečťan.


Zdroj: Unsplash

Přečtěte si také články na téma jak prát peřiny, co říkají značky na prádle a jak prát ručníky a osušky.


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY