Nejlepší hotelové povlečení? Zkuste damašek nebo satén

Nejlepší hotelové povlečení? Zkuste damašek nebo satén

Zdroj: Unsplash

Ať už provozujete malý horský penzion, nebo větší hotel, spokojenost vašich hostů je pro vás zřejmě klíčová. Tu přitom mohou ovlivnit i zdánlivé drobnosti, jako třeba materiál povlečení. Uznejte sami, pokud se v hotelové posteli cítíte jak na obláčku, udělá to na vás nepochybně ohromný dojem. Vsaďte na povlečení z damašku či saténu a máte vyhráno.

Jak vypadá ideální hotelové povlečení?

Nejprve si pojďme říci, jaké parametry by mělo splňovat ideální hotelové povlečení. Při jeho výběru byste měli mít na paměti základní dva aspekty – komfort hostů je nanejvýš důležitý, povlečení však musí být zároveň praktické a kvalitní, aby ustálo hotelový provoz

Materiál povlečení by měl být kvalitní, odolný, nenáročný na údržbu. Tkaniny s nízkou hustotou vláken se rychle opotřebují, proto dejte raději přednost kvalitním látkám s hustotou vláken minimálně 200 nití na palec čtvereční. Sázkou na jistotu jsou přírodní materiály jako 100% bavlna, damašek či luxusní satén, které splňují ty nejvyšší nároky na kvalitu hotelového povlečení.

Luxusní, a přesto levné hotelové povlečení

Nejspíše vás potěší i fakt, že luxusní hotelové povlečení automaticky neznamená to nejdražší. U nás v rodinné firmě Zdeněk Staněk si již více než 20 let zakládáme na tom, aby byly veškeré naše lůžkoviny maximálně kvalitní, a přesto cenově dostupné. Výjimkou přitom není ani saténové nebo damaškové povlečení, které patří k našim prémiovým produktům. A proč zrovna damašek či satén? Čtěte dále.

Damaškové povlečení

Pravý damašek je úžasný materiál. Jedná se o hustou bavlněnou tkaninu se specifickým vzhledem. Vyrábí se ze 100% dlouhovlákenné česané bavlny, která si vás okamžitě získá svou jemností. Damaškové povlečení je na dotek tak příjemné, že se k vám vaši hosté budou vracet jen proto, aby mohli znovu usínat v damašku. Ten má podobné vlastnosti jako klasické bavlněné povlečení, a tak není třeba si dělat starosti s nějakou speciální údržbou. Stačí ho před praním obrátit naruby a poté klasicky vyprat na 60 stupňů Celsia


Proužkované damaškové povlečení v krásném fialkovém odstínu.

Saténové povlečení

Jestliže chcete, aby se u vás v hotelu hosté cítili jako na zámku, zvolte saténové povlečení. Je rovněž vyrobené ze 100% bavlny a je tedy nejen nádherně hebké, prodyšné a savé, ale dokonce má i výborné termoregulační účinky. V létě příjemně chladí a v zimě zahřeje. Navzdory těmto nadstandardním vlastnostem jde o poměrně praktický materiál, který se navíc nemusí žehlit. Saténové povlečení poprvé perte na 40 stupňů Celsia, poté už můžete zvolit program s vyšší teplotou praní. 


Luxusní povlečení z bavlněného saténu uspokojí i ty nejnáročnější hosty.


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY